09. Září 2024
Znojemská HoZpoda na Masarykově náměstí zůstává otevřená a plně funkční. Spor mezi bývalým vedením města a Znojemským městským pivovarem, který ohrožoval existenci tohoto místa, byl úspěšně vyřešen díky úsilí nové městské koalice. Tento významný krok nejenže zachraňuje oblíbený podnik, ale také posiluje partnerské vztahy mezi městem Znojmem a pivovarem, který se dlouhodobě intenzivně zasazuje o rozvoj města.
V nedávné době Znojemský městský pivovar oznámil uzavření tohoto provozu. Důvodem byl spor s městem Znojmem. „Rozepře začaly během předchozího vedení radnice kvůli neúměrnému navýšení nájemného a publikování urážlivého článku v médiích. Vše vyústilo k podání trestního oznámení, které jen rozdmýchalo napětí. Takto se zkrátka s dlouholetým partnerem, který investuje své prostředky do městského majetku, zasazuje se o propagaci města a láká stovky návštěvníků do centra Znojma nejedná,“ vysvětluje místostarosta města Znojma Jakub Malačka.
Nové vedení města proto neodkladně vyvolalo jednání s vedením pivovaru. Hlavním cílem bylo obnovit narušenou důvěru a najít cestu, jak HoZpodu zachovat. Díky diplomatickému úsilí byl nalezen kompromis. Rada města na svém pondělním jednání, 2. září 2024, rozhodla o zpětvzetí žádosti o ukončení nájemného, které podal znojemský pivovar.
„Jsme nadšeni, že jsme dosáhli dohody, která nám umožní pokračovat ve spolupráci se Znojemským městským pivovarem a navážeme na dřívější skvělou spolupráci. Pivovaru zůstane dosavadní nájemní smlouva a budeme jednat o dalším využití tohoto jedinečného prostoru,“ upřesňuje starosta.
„Velmi si ceníme profesionálního a nezaujatého přístupu nového vedení Znojma. Za Znojemský městský pivovar mohu potvrdit, že jsme připraveni k plnému obnovení spolupráce s městem a věříme, že zpětvzetí výpovědi provozovny HoZpoda je jen našim prvním společným krokem,“ říká Miroslav Harašta, ředitel znojemského pivovaru.
Zdroj: znojmocity.cz