V Barceloně dojel Salač třináctý a bere počtvrté v řadě body

26. Květen 2024

[shared_counts]

Filip Salač obsadil v motocyklové Velké ceně Katalánska třinácté místo a bodoval ve čtvrtém závodě mistrovství světa za sebou. Český pilot zajel třetí nejlepší výsledek v sezoně a o dvě příčky zaostal za svým maximem z předminulé Grand Prix v Jerezu. V Barceloně se poprvé v sezoně radoval z vítězství Japonec Ai Ogura, druhý Sergio García ze Španělska si upevnil vedení v šampionátu.

Filip Salač se strojem ze stáje ELF Marc VDS Racing

zdroj: Facebook Filipa Salače

Salač se po startu ze 17. místa držel od počátku na bodovaných pozicích a postupně mu několik pádů soupeřů napomohlo k posunu až na desátou příčku. Na zemi skončil mimo jiné i dosud třetí muž MS Fermín Aldeguer ze Španělska, který havaroval z čelní pozice ve chvíli, kdy si průjezdem prodloužené zatáčky odpykával trest za porušení traťových limitů.

V závěru se ale Salač, který od pádu v kvalifikaci na minulý závod ve Francii laboruje se zraněním pravého zápěstí, propadl. Od první desítky jej dělily zhruba čtyři sekundy.

Ve třídě Moto3 zvítězil už počtvrté v sezoně kolumbijský jezdec David Alonso a vrátil se do čela pořadí před Španěla Davida Alonsa, který tentokrát dojel šestý.

Moto3: 1. Alonso (Kol./CFMoto) 32:25,084, 2. Ortolá -0,242, 3. Rueda (oba Šp./KTM) -0,513, 4. Veijer (Niz./Husqvarna) -0,560, 5. Muňoz (Šp./KTM) -1,648, 6. Holgado (Šp./GasGas) -3,390.

Průběžné pořadí (po 6 z 21 závodů): 1. Alonso 118, 2. Holgado 104, 3. Veijer 75, 4. Ortolá 70, 5. Muňoz 49, 6. Kelso (Arg./KTM) 42.