U štramberského nádraží vznikla nová stanice nextbike

06. Září 2024

[shared_counts]

Tisková zpráva z 6.9.2024

Uživatelé sdílených kol v Kopřivnici se mohou radovat. Několik z nich se na radnici obracelo s žádostí o vytvoření stanice nextbike poblíž štramberského nádraží, což se právě stalo!

„Dostali jsme několik podnětů, abychom zřídili stanici poblíž vlakového nádraží ve Štramberku. Vytipovali jsme tedy vhodné místo a začali jednat se Štramberkem a se společností Cemix, které patří předmětná komunikace. Výsledkem je, že město Štramberk vybudovalo zpevněnou plochu a na ní dnes byla stanice „Štramberk, vlakové nádraží“ aktivována,“ uvedl Richard Petr z kopřivnického odboru rozvoje města. Uživatele na novou stanici upozorňuje aplikace.

Bikesharing, tedy veřejné sdílení jízdních kol, funguje v Kopřivnici od 8. dubna letošního roku a zájem o tuto službu předčil všechna očekávání. Kopřivničané mají k dispozici 75 kol, která si mohou půjčovat již na 32 stanicích. Díky příspěvku města mají uživatelé celých 30 minut každé jízdy zdarma.

Ing. Mgr. Lucie Macháčkovávedoucí oddělení vnějších vztahůtel.: 556 879 439, 733 145 668lucie.machackova@koprivnice.cz

© 2026 newsroom.cz