Short track v Novém Městě vyhrál Koretzky, Cink dojel až pětatřicátý

25. Květen 2024

[shared_counts]

Francouz Victor Koretzky vítězstvím v short tracku na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě uhájil pozici lídra v této disciplíně. Ondřej Cink dojel do cíle s odstupem 17 sekund až na 35. místě, vinou čehož bude mít horší startovní pozici do hlavního nedělního závodu. Přímé přenosy nabízejí ČT sport, ČT2 a ČT sport Plus.

SP horských kol v Novém Městě na Moravě

zdroj: MTB NMNMautor: Jan Brychta

„Start zezadu se mi povedl, což mě nakoplo, ale bylo to hodně taktické a na mě rychlé. V posledním kole mi úplně došly síly. Až na poslední kolo nohy dobré, ale myslím si, že jsem si to prohrál takticky,“ popsal mírně zklamaný Cink.

V závodu žen nejlépe finišovala Švýcarka Alessandra Kellerová před francouzskou hvězdou Pauline Ferrandovou Prevotovou. Jitka Čábelická byla s odstupem 21 sekund jednadvacátá.

10:00 cross country – ženy elite (ČT Sport)

13:45 cross country – muži elite (ČT2)