Otevřeli ambulanci a novou poradnu

09. Září 2024

[shared_counts]

Zdroj: Moravskoslezský deník Autor: ZDENĚK JANIUREK

Bohumínská nemocnice zprovoznila nová pracoviště. Ambulantní trakt od 6. září nabízí dva nové typy služeb. Bohumín – Cévní ambulance poskytuje možnost diagnostiky a léčby pacientů s onemocněním žil, mamologická poradna se komplexně stará o klienty s onemocněním prsu. Od začátku letních prázdnin funguje v budově také denzitometrie. Nemocnice otevřela nový ambulantní trakt na konci roku 2022. Od té doby se neustále rozšiřuje spektrum služeb, které nabízí. K interní, kardiologické a chirurgické ambulanci, plastické chirurgii a diagnostice přibyla od léta v nabídce další tři specializovaná pracoviště. „Zareagovali jsme na potřeby pacientů, aby nemuseli kvůli řešení svých zdravotních obtíží dojíždět do jiných měst,“ uvedl ředitel Bohumínské městské nemocnice Svatopluk Němeček.

Mamologická poradna i cévní ambulance zajistí veškerá potřebná vyšetření a trvalou dlouhodobou péči. „V případě nutnosti operativního řešení provedeme výkon přímo v našem zařízení. Obě pracoviště zatím fungují v režimu pátečního dopoledne, pokud by byl ze strany klientů zájem, jsme připraveni ordinační hodiny rozšířit,“ dodal. Nemocnice nově provádí v ambulantním traktu i denzitometrii, což je neinvazivní metoda měření hustoty kostní hmoty. „S postupujícím věkem nebo i v důsledku určitých zdravotních stavů se může její hustota snížit, což vede k vyššímu riziku zlomenin a onemocnění, jakým je osteoporóza,“ vysvětlil primář radiodiagnostického oddělení Tomáš Bližňák. Vyšetření trvá pár minut, během nichž pacient leží na speciálním lůžku. Ambulantní trakt postavilo v nemocnici město Bohumín, které je stoprocentním vlastníkem zdravotnického zařízení. Ze svého rozpočtu za něj zaplatilo téměř 70 milionů korun. Aktuálně v areálu probíhá rozsáhlá rekonstrukce chirurgického oddělení v pavilonu A za 34 milionů. „Stavební práce výrazně pokročily, se zprovozněním nového oddělení počítáme nejpozději v listopadu letošního roku. Pacienti budou mít k dispozici osm dvojlůžkových, tři jednolůžkové a tři nadstandardní pokoje. Pro komfort hospitalizovaných klientů budujeme i nové sociální zázemí mezi jednotlivými pokoji a bezbariérové koupelny včetně jedné velké k mytí pacientů na lůžku,“ doplnil Němeček. Za posledních dvacet let město investovalo do své nemocnice zhruba půl miliardy korun. „Do modernizace naší nemocnice vkládáme z našeho vlastního rozpočtu každoročně desítky milionů korun, abychom našim lidem zajistili optimální podmínky léčby bez dlouhých čekacích lhůt, a zároveň vytvořili prostředí, které umožní našim lékařům a zdravotnickému personálu pracovat s nejnovějšími technologiemi a postupy,“ řekl starosta Bohumína Petr Vícha.

© 2026 newsroom.cz