Kauza Future Farming / GFF: Jak vymáhat své pohledávky

28. Květen 2024

[shared_counts]

Kauza Future Farming se v České republice týká finančních problémů spojených s emisemi dluhopisů. Společnost Future Farming, která je součástí širší skupiny GFF, vydala v posledních šesti letech dluhopisy v celkovém objemu přes 1 mld. Kč. Problémy nastaly, když věřitelé této skupiny nedostávali výnosy ani jistiny z těchto dluhopisů po několik měsíců​.

V reakci na to se věřitelé začali sdružovat s cílem společně postupovat při vymáhání pohledávek Future Farming. Budoucnost Future Farming je nejistá, ačkoliv společnost tvrdí, že pracuje na nápravě situace a zajištění udržitelného růstu.

Společnosti ze skupiny Future Farming / GFF

V rámci skupiny GFF evidujeme v tuto chvíli společnosti:

Kromě Future Farming má GFF podíly v desítkách firem, například ve firmě Trdlokafe.

Problémy Future Farming

Společnost Future Farming byla dosud lídrem v propagaci akvaponického zemědělství. Nyní však oznámila, že upouští od plánů na výstavbu nových farem. Jako hlavní důvod uvádí byrokratické překážky, které brání rozvoji jejího podnikání. Toto rozhodnutí přichází v době, kdy mateřská skupina GFF čelí vážné finanční krizi a nedokáže splácet své dluhopisy, jejichž hodnota přesahuje jednu miliardu korun.

Stavba akvaponických farem byla klíčovým prvkem pro přilákání investorů do dluhopisů skupiny GFF. Podle „strategického reportu“ byly projekty v jihomoravských Letonicích a Přerově nad Labem prezentovány jako „ve výstavbě“, i když k samotné stavbě nikdy nedošlo. V Přerově navíc firma nikdy nezískala pozemek. Kromě těchto projektů firma loni tvrdila, že připravuje produkční farmy také ve Vídni a Varšavě.

Z původních plánů na nové farmy nezbylo téměř nic. Největší farmou společnosti zůstává provoz v Brně-Dolních Heršpicích, který však stále není kompletně dokončen. Objevují se informaci o prodeji majetku, navíc dochází k půjčování prostředků v rámci skupiny.

Aktuálně máme od klientů informace o zpoždění výplaty posledních výnosů k 7.3.2024, k 15.1.2024, které dosud nebyly vyplaceny.

Právní zastoupení v kauze

Očekáváme, že tato situace bude řešena formou insolvenčního řízení, které naše advokátní kancelář připravuje. Doporučujeme proto investorům, aby se obrátili již nyní na naši advokátní kancelář, která jim pomůže nalézt řešení. Naším cílem je dát dohromady silnou skupinu věřitelů, která bude společně postupovat při vymáhání svých pohledávek.

„Články označené PROTEXT přebíráme ze stejnojmenné služby agentury ČTK, nejsou součástí redakčního obsahu webu Peníze.cz. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a nese odpovědnost za její obsah. ČTK v podmínkách služby uvádí, že nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob.“

Jak jde dohromady byznys a medicína? Dočtete se v novém Finmagu

Je medicína byznys? Jak pro koho. „Frustraci mladých lékařů chápu. Nemají ani na chůvu, aby jim pohlídala děti, když pracují,“ říká přednosta chirurgické kliniky Robert Lischke.

MEDICÍNA A BYZNYSJak venkovští praktici nepřicházejí o iluze • Ženy mění medicínu • Nejstarší pražská nemocnice objektivem Alžběty Jungrové • Nejdražší léky na světě • Obézních přibývá, Česko dohání USA.

BYZNYS JE HRA„Investice do umění se do tabulek nevtěsná,“ říká Pavlína Pudil z Kunsthalle • Nejdražší materiál roku 2023? Hrst štěrku z vesmíru za miliardu dolarů • Ekologie musí být podle Tomáš Nemravy, výrobce dřevěných domů, ekonomická.

Koupit Finmag

© 2024 newsroom.cz